mansplaining

İsyan

Anılar… Üç veya dört yaşında iken annem kavun almıştı. Ben de bıçak kullanmak bana yasak olmasına rağmen kavunu tutup bıçakla kesmeye çalışmıştım. Meğerse kavunu tutarken doğrudan, kavrayan parmağımı kesmeye başlamışım fark etmedim. Parmağım acıyıp kanayınca anladım ya. Sonra da yasak olduğunu hatırlayıp parmağımı arkama saklayıp anneme gülmeye çalışıyordum. Annem de hatırladığına göre bir baktım diyor bacaklarının arasından arkandan yere kan damlıyor. Sonra sardı iyileştirdi galiba oralar ikimizde de yok.

O zamandan belliymiş algılananKarşıt Olma Karşı Gelme Bozukluğu” heheheh.

Saplantılı kaygılı ve Korkulu kaçınganlardan iyi ekmek yediniz doğrusu. Nefesi atmosferden alıyoruz ya.

Bağımlı-Kurbanlaştırılmış Kişilik

… İtaat öfke ve içerlemeye yol açar fakat açık öfke bastırılmalıdır, çünkü bu, kişinin kendisini hayata bağlayan damar olarak algıladığı bağlanma ilişkisini tehdit eder. İnkar edilen öfke ve saldırganlık pasif-agresif davranış şeklinde dışarıya sızar bu da ötekilerden daha fazla kötü muamele görmeyi ortaya çıkarır.”

Küçük Emrah: Aşkındır beni yaşatan… Beni hayata bağlayan…

Bu, istismarcı erkeklere silahlı erkeklere “neden kadınlar geri dönüyor gerizekalı işte” diyenler için iyi bir açıklama olabilir. Sırf feminizm okuyup kadınlara iyilik yapmıyorsunuz. Mansplaining detected anslfkxşfl

Erkekliği kadınlığı genital bir duruma indirgeyen feministler trans kadınlara da soruyormuş ameliyat oldunuz mu? Açüklamaya karşı çıkan sırf çüke mi karşıyım diye kendini sorgulamalıdır. Yok öyle benim nasılsa çüküm yok istediğim gibi konuşurum.

Corrine fark etti ki kadın hareketine girmesinin nedeni her zaman politikti: kadının sosyoekonomik eşitliğini, kadının bedeni üzerindeki haklarını, örneğin kürtaj hakkı gibi; ama şimdi gördü ki cinselliğe karşı safça bir körlük geliştirmişti. Bu yanı Corrine’e hatırlattı ki cinsellik konusu ailesinin evinde yok sayılmış, ebeveynleri etrafta başkaları varken nadiren birbirlerine dokunmuş ve seks neredeyse hiç konuşulmamış. Corrine gördü ki utanç verici bir gizlilik bulutu çocukluğunun üzerinde dolanmış ve Corrine de bu bulutu yetişkin cinsel hayatına taşımış.”

#temasbağımlıları #hasetbağımlıları

Engin Özçiçek

İsyan” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bozuk saat – PsikoSerum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s