kısa threadler

Bencil İstekler

Aslında kimse zarar görmüş gibi görünmüyor, ikisi de bu zevkin tekrar hayatına girmesini istiyor ve ikisi de kız evlatlarına karşı sorumlu ve bakımını yapıyor gibi görünüyorlar. Corrine umuyor ki tepkilerini çiftten gizleyebilmiş olsun ve çift başka bir seans için randevu aldığı için hem rahatlama hem kaygı hissediyor. Kaygılı ve yargılayıcı yanları çiftin gitmesini istiyor diğer taraftan cesur ve meraklı yanları ise devam etmelerini. Güçlü olumsuz tepkileri ve çiftin memnun olmasına dair algısı Corrine’in kafasını karıştırıyor ve bu onu kendisi ve erotik hakkında öğrenmeye açık hale getiriyor. Konuşmayı bitirdiğinde, Corrine’i çiftin cinsel hayatına tepki gösteren yanlarını tanımaya davet ettim. Corrine benle daha önce çalışmıştı ve İAS’nin bireysel karşı aktarımın keşfi için kullanımı konusunda rahattı. İçine dönmesi, duygularına, yanlarına ve duyularına alan açması ve ilgisine ihtiyacı olanları fark etmesi konusunda ona rehberlik ettim. Gözlemledi ki “İnsanların incitilmeleri ve kadınların erkekler tarafından bencil istekleri için kullanılıyor olmalarına karşı çıkan yanı en yüksek sesle konuşuyor. Bu yan irkildi, iğrendi ve Don’a ve özellikle Marjorie’ye bu istismarcı davranışı durdurması için bağırmak istedi.” Ben de bu yanın tutumunun Carrine’e mantıklı gelip gelmediğini sordum. Hızlıca kafa salladı.

“Bu yanına yönelik nasıl hissediyorsun?” diye sordum.

Corrine dedi ki, “Hayranlık duyuyorum ve değer veriyorum. O hayatım boyunca benim ahlaki pusulamdı.” Bu yanının 20’li yaşlarında kadın özgürlük hareketi ile son halini aldığını ancak temel inançlarının daha önce oluştuğunu da ekledi.

“Bende de senin yanının prensiplerini benimseyen bir yan var. Biliyorum ki yanım öyle katı olabiliyor ki benimle bir oluyor ve ben eyleme geçiyorum, bazen hoyratça. Sıklıkla doğru olan bu oluyor. Fakat yanım rahatladığında daha geniş bir perspektiften bakıyorum. Merak ediyorum acaba senin yanın da senle bir oldu mu?”

Corrine duraksadı, “Evet.”

“Bu yanının biraz ayrışıp sana biraz alan bırakmasını ister miydin?” dedim.

Corrine “Biraz.” Dedi.

“Yumuşadığı için ona teşekkür et. Bilsin ki yakında kalabilir ve endişelendiğinde diyaloga katılabilir.” diye önerdim.

Sonra Corrine’den rica ettim, “Lütfen yanına sorar mısın, Marjorie ve Don’un terapisinde pek aktif olmazsa ne olacağından korkuyor?”

Corrine duraksadı ve kafası karıştı, “Başlangıçta, yanım Marjorie’nin zarar göreceğini söyleyecekti. Marjorie bağlanmaktan ve Don’a hizmet etmekten hoşlandığnı söylediğinde. Anlamıyorum. Hala tüylerim diken diken oluyor. Ama, bunu istediklerini söylüyorlar.”

Tamamı:

https://psikoserum.wordpress.com/332-2/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s