mansplaining

Biberon ve Şişe

1.5 saatlik liste oldu. Kayıp-yas-vedanızı yaşarken, 0-12 aylık sürecinizi sezgisel olarak hatırlayabileceğinizi öne sürüyorum. Mindfulness gibi dil öncesi başlayan ilham süreci. Bence şairler bunu yapabiliyor. Lacan bilmez bunları. BDS‘de idi kendileri.

Melanie Klein’ın biberonu yerine Felix Klein’ın şişesini seçmesi onun için arzu ve ölüm korkusunu (ki rahim cehennemdir Klein’a göre) üst düzey bir entelektüelleştirme ile yenme çabasıydı. Ama kendi kurduğu uzayda kayboldu gitti. Farklı bir şey söyleyip delireceğinden korkması da zaten paranoid-şizoid/depresif konuma regresyon korkusudur. Halbuki kadınları vajinadan arındırmak yerine kendi meme haseti ile nasıl baş edeceğini öğrenmesi gerekirdi. O ise kadına fallus atfedip haseti yadsımayı tercih etti.

Cinsel ilişki diye bir şey yokmuş. Sana yoksa ötekine de mi yok. Bu nasıl bu kadar popüler oldu matematik korkusu mu insanları çekti anlamak zor. Deluze de yaptı aynısını. Biraz okudum o da devletin geometrisini açıklıyor sözde. Veriniz nerede arkadaşlar? Bugün Einstein’ın geometrisi veri ile kanıtlanıyor. Mesela string teori de var fizikte ama bildiğim kadarı ile hiç veri ile kanıtlanmadı. İstersen 40 boyutlu uzay yap. Verin yoksa matematik dilinde şiir yazmaktan öteye geçemezsin.

Resim

Engin Özçiçek

Biberon ve Şişe” için 2 yorum

  1. Reblogged this on PsikoSerum and commented:

    “Halbuki kadınları vajinadan arındırmak yerine kendi meme haseti ile nasıl baş edeceğini öğrenmesi gerekirdi. O ise kadına fallus atfedip haseti yadsımayı tercih etti.”

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s