mansplaining

Cunt White

Skyler’a neden cunt dendiğini anlamadım doğrusu. Bence bir kadın ailede gayet öyle davranmalıydı.

Uncomfortable Drinking GIF

Belki de cunt sözcüğünü aşağılama anlamında kullanmayı bırakmalı Amerikalılar. O da bir seçenek.

Skyler Shut Up GIF by Breaking Bad

Her şey düzgünken Hank ve eşi walt ve skyler’ı aşağılayıcı tavırlarda bulunurken iyiydi. Hele hank ve marie cancer interventionda nasıl lakayt tavırlar. Die like a man bilmem ne. Çerez yemeler. Marie özgürlük taraftarı falan. This is not debate club marie.

Hank çok akıllıydıysa uyuşturucu ile mücadele edilirken uyuşturucu baronundan bağış aldığını çözseydi. Bir de Walter’a silah tutturma sahnesi var. Ağır mı geldi ekekeke bilmem ne. O ağırlığı taşımak kas gücü ile ilgili bir şey değildir.

Marie hank sakatlandığında iyi laf koydu ama helal olsun. Tencere kapak:

Pain is weakness leaving your body hank.

Neyse özet:

“never underestimate an underachiever.”

Walter’daki şefkat yeteneğindeki naifliğe bakar mısınız? İhtiyaca empati, gerçekçi cevap. Benden bile iyisin demediğine dikkat ettim. Ama işte hank ve marie gibi ayrıcalıklılılar işkence de eder hırsızlık da yapar ve yanına kar kalır. İyi tarafta da görünür.

Hank’in güçsüzlüğünü polis gücü ile Walter’ın zekasına karşı hasetini walter’ı ekekeke ile aşağılama ile dengelemeye çalıştığını ama işler raydan çıkınca tam aksini yapıp gücü yettiğine sadistçe davrandığını görüyoruz. Hank’e göre jesse her zaman böcekti. İyi tarafta iken bile.

Ve böceklerin neden böcek olduğu önemli değildir. Böcekler görüldükleri yerde üzerine basılmalı ezilmelidirler.

Ama hank güya walter yüzünden ölmüş gibi hala kurban edebiyatı yapmıştı. Hank kendi kibiri yüzünden öldü. Walter’ı yenebilirim kibirinden. Halbuki walter polis olmamasına rağmen uyuşturucu baronları ile kafa kafaya gelecek kadar güçlü biriydi. Hank gibi üniforma ardında değildi.

You Got Me GIF

Walter hank’i uyarmıştı da kim olduğumu bilmiyorsan yapacağın en iyi şey ayağını denk almak olur. Walt burada hem meydan okudu hem de hank’i korumaya çalıştı tıpkı baştan beri ailesini korumaya çalıştığı gibi. Ama hank efendi deha olduğu için bu olayı çözmezse ölür daha iyiydi.

Threaten Walter White GIF by Breaking Bad

Burada sanki walt bully’sine ihanet edip onu zehirleyemezdi de onu öldüremezdi de pasifist olduğu için barışçıl bir şekilde uyardı. Aileyi dağıtan maalesef en baştan beri hank’ti. Bak ne paralar dönüyor. Ne büyük işler başarıyorum. Daha da başaracağım.

Shocked Dean Norris GIF by Breaking Bad

Walter kendi ölümünde de skyler’ı ve jesse’yi ki bence onu da oğlu gibi görüyordu korumayı başarmıştı. A man provides. Bu da güya en kötü karakter olan gus’tan gelen bir mottoydu. Aile mottosu. Walter ailesini korumayı başarmıştır. Hank ise kibiri yüzünden karısını dul bıraktı.

breaking bad badger GIF

Dul bıraktı lafı cinsiyetçi oldu aslında belki de marie kurtuldu hank’ten de diyebiliriz. Yasını tutar ve ileriye bakar diye umuyorum. Skyler bence yardım da eder marie’ye her şeye rağmen.

Skyler OUT! GIF

İkinci özet:

It is not that easy to be a cunt bitch.

Jesse Pinkman Science GIF

Originally tweeted by Engin (@72252309chrono) on 19 Ocak 2022.

Engin Özçiçek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s