Fallus’a Tapınma ve Antik Dini Seks Gelenekleri

Anasayfa

Fallokrasinin gerçek anlamı “Fallusun gücü”dür. Daima erekte olan erkek organı olarak sembolize olan dini ve kültürel sistemdir. Bu gerçek anlamda erkeklerin tarihi zamanlarda kadınlar üzerindeki egemenliğini sembolize eder. Tarihte erkeklik organına tapınma dişi karşıtı ile el ele gider. Cinselliğe saygı duyan kültürler normalde erkek egemendir dolayısıyla ritüelleri de fallusu ikon olarak sunar. Seks bakımından Fallokrasi kadınların cinsel doyumlarını yok saymaktır. Bu basitçe üreme gücüne tapınma anlamına gelir.

Antik Seks Geleneklerinde Fallusa Tapınma

Hindistanda Fallusa Tapınma

Tarih öncesindeki insanlar büyük festivalleri sadece onur için değil eğlenceye izin verdiği için de kutlarlardı. Festivallerde fallus resimlerini açıkça taşırlardı. Dev bir fallus yürüyüşte taşınırdı ve düblor takipçiler yüksek sesle ve açık bir gırtlakla müstehcen şarkılar söylerdi. Tören alayının sonunda baş rahip fallusun başına çelenk takardı. Festival havası geceye kadar sürer ve insanlar utanma hissi olmadan en ayıp günahlardan zevk alırlardı. Çoğu fallik festival hasat sezonunda kutlanırdı. Roma’da büyük Venüs festivali nisanda kutlanırdı…

View original post 162 kelime daha

psikoserum tarafından yayımlandı

Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Birisi “Fallus’a Tapınma ve Antik Dini Seks Gelenekleri” üzerinde düşündü

  1. Ulan ne fallusmuş be, o zamandan bu zamana bir şey değişmemiş. Erk denilen olay hayatımızın her noktasında var. İş, politik, ev, her yerde bir cuk meselesi var. Kadınlara yönelik cinayetlerin temelinde var. Aslan oğlum kaptan oğlum göster cukunu bakim yetiştirme kafaları da sakat. Kafa beyin fallusu, sik beyinliler.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: