Genel

Against the Wall

“I transformed wall of intelectualization to wearable armor but we are not in war and I don’t have to wear the same outfit everyday.”

PsikoSerum

Eugenia Durante on Twitter | Pink floyd album covers, Pink floyd albums, The wall album
To listen

I transformed wall of intelectualization to wearable armor but we are not in war and I don’t have to wear the same outfit everyday. It is heavy too. Armor is not an outfit I think, it is like an appearance. In the war against myself, against whom am I wearing the armor? When I wear an armor against the emotions I am hurt again. What others see has become blur already. It has become unknowable. Whatever, to whom am I complaining about whom?

Related read:The Big Book of ACT Metaphors: A Practitioner’s Guide to Experiential Exercises and Metaphors in Acceptance and Commitment Therapy

For Dr. Aaron Balick

Translation: Engin Özçiçek🙂

Original:

https://psikoserum.com/2021/10/23/duvara-karsi/

View original post

Against the Wall” için 11 yorum

 1. Jung bu duruma ne diyor acaba🙂 gölgeler, ben iyiyim ama gölgem kötü, gölgem iyi ama ben kötüyüm. Bilemedim.

  Açayım pencereyi bağırıp zırhımı kırayım. Yok ya olmaz.. Hımm gidip çırılçıplak sokakta koşayım. Yok yahu olur mu. Sal gitsin. 🤔

  Liked by 1 kişi

   1. Kadın bedeninin kökenine nasıl bakıldığına dair güzel çalışma. Beden kişinin kendisine aittir. Kadın cinayetlerinin temelinde yatan nedenler sahiplenmenin ötesine geçip tamamen söz hakkı ve kölelik bakıştan ibaret. Bu çalışmaları biliyorum. Teşekkür ederim.

    Beğen

     1. Ben resim sanatıyla ilgileniyorum. Nü çalışmalarım var. Bedeni bütün olarak görüyorum. Sanat sanat içindir bana göre. Her zaman mesaj içermese bile, bazı çalışmaların aktivist göndermelerini doğru buluyorum.

      Beğen

      1. Resim ile ben de ilgilenmiştim 3 yıl sürmüştü benim de nü çalışmalarım var (eskiz olarak kaldılar maalesef psikoloji alanına geçince) özellikle kas ve iskelet ile ilgili anatomi öğrenmek çok hoşuma gitmişti. Aslında bedeni bütün olarak görmek bende de var ama anatomi öğrendikten sonra tenin altında ne olduğunu hayal edebiliyor olmak beni bedenlere karşı daha duyarlı yapmıştı. Kıyafetlerin altında ne olduğunu hayal edebiliyor olmak ve kıyafetlerle nelerin gizlenebileceği ile ilgili bilgiler edinmiş olmak da ilgimi çekmişti moda gibi. Duyarsızlaştıracağını düşünmeme rağmen böyle olmuştu hatta. Sonradan neden nü çalışmak istediğimle ilgili düşündüğümde şu sonuca vardım: Bir ressam bakmaktan sıkılmadığı bir nesne seçmelidir. Çünkü kanvastan çok nesneye bakıyoruz.

       Liked by 1 kişi

       1. Ben de sürekli çalışamıyorum. Sanat okumalıyım, hukuk okudum. Sanatı biraz rahatlama olarak görüyorum kendimde. Yazılarınız çok güzel ve dopdulu bilgiler. İlgiyle okuyorum. İns. ten çalışmalarınızı takip etmek isterdim ama hiç kullanmadım. Teşekkür ederim.

        Liked by 1 kişi

        1. Bunları okumak güzel ilginizi çekmesine sevindim. Ben de size teşekkür ederim. Son şiiriniz (son okuduğum diyeyim) beni çok etkiledi yazmaya devam etmenizi dilerim. İnstagramdaki çalışmalarım çoğu blogu daha özet haline getiren postlardan oluşuyor. Twitter daha çok kullanıyorum. Bence siz yazı haline getirmeye değer bulduğum yer olan blogu takip ettiğiniz için en iyi ürünlerimle karşılaşmış oluyorsunuz. 🙂

         Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s