mansplaining

Zaman Çarkı

Bir insan 10 bin sayfa Zaman Çarkı okuyup nasıl okumakla ilgili kendine güveni hala gelmez ya? Buz ve Ateşin Şarkısı’nı da okudum ben. İlla ki resim yapmam gerekiyormuş demek ki. Sağ beyin falan işte öyle şeylerle ilgili olabilir bu.

“Zaman Çarkı döner ve Çağlar gelip geçer. Geriye bıraktığı anılar efsaneye dönüşür. Efsane solup mit olur ve onu doğuran Çağ yeniden geldiğinde mit bile unutulmuştur. Bazılarının Üçüncü Çağ dediği, henüz gelmemiş ve geçeli çok olmuş bir Çağ’da, Cairhien’in kahverengi ağaçlarla kaplı tepelerinde bir rüzgâr yükseldi. Rüzgâr başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken başlangıçlar ve bitişler yoktur. Ama bir başlangıçtı.”

http://zamancarki.net/caglar/

Rand, kahraman, gücünü kullandıkça deliren bir kurtarıcı rolündedir. Tüm ruh sağlığı çalışanlarının, özellikle bu konuda kendini diğer paydaşlardan üstün görenlerin okumasını öneririm.

13 cilt kitabı yazmaya asıl yazarın hastalığından ötürü ömrü yetmemiş, taslağını başta yakmak isterken başka bir yazara bitirmesi için vasiyet etmek zorunda kalmıştır. Blind Guardian grubu da bu kitap için bir albüm yapmıştır.

Benim şahsi en sevdiğim cilt Kaos Lordu isimli kitaptı. Let the kaos lordu hüküm sürsün diyor ve bu bahsi kapatıyorum. İyi okumalar.

https://psikoserum.com/2022/01/04/obsesif-kompulsif-kisilik/

https://psikoserum.com/2021/12/10/depresyona-giden-kisilik-patikalari/

Nude Academy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s