mansplaining

Jugde by its cover

“An analyst’s written work is probably another way of continuing his self-analysis in a form by which others may profit”

André Green

Tarantula koysaydın

Kendi semptomumu kendim okudum şu an. 😀

Hatırladığıma göre örümcek ağlarını bozduğum için “ağları bozarsam uyurken örümcek ağlarının ağzıma gireceği” inancı yerleştirildiği için bu korkuya sahip olabilirim. Hmm. Bu tarantulayı açıklamıyor. Aslında korkunun olan örümcekten daha büyük olan örümceğe aktarılması da söz konusu olabilir. Bildiğimiz ev örümceği korkunç olmamasına rağmen telkinle kafamda tarantula haline gelmiş olabilir.

Çocukken televizyonda izlediğim bir filmde de koskocaman pırıl pırıl parlayan bir örümcek ağına yapışmış bir kadını hatırlıyorum. Demek ki örümcekler gerçekte de o kadar büyük olabiliyor ve bizi ağına düşürebiliyorlar diye düşünmüş olabilirim. Hmm.

Yoksa örümcek korkusu o kadar büyüdü ki aslında örümcek korkusunu anneme atfedip yakalanan kadını annem gibi mi gördüm? Sonuçta annem beni örümcekten dolayı uyarıyorsa gerçekten tehlikeli bir şey olmalı işte koskoca kadın da filmde yakalanmış yani ağa. Drakula filmini de çocukken izlediğimizi hatırlıyorum. Orada da adamın eli kopup örümcek gibi masanın üstünde yürüyordu. Onun da en kralını yaşadık aksjdksjakdjl

Başta paylaştığım kitap kapağında da kadının tek gözü açık tek gözünde örümcek var buradan ne çağrışabilir diye düşünsek aslında bu resim beni pek rahatsız da etmedi. Çünkü kadına örümcekten dolayı hiçbir şey olmadığı gibi öteki gözü de açık.

Hatta bırakın örümcekten rahatsız olmayı saçında gül, elinde yelpaze hala gizemli bir şekilde bakmaya devam edip beni ağına mı düşürmeye çalışıyor. hahahaha

Nude Academy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s