mansplaining

solarak mit olur

"Analisti James Strachey onun Melanie Klein ile süpervizyona girmesi yönünde tavsiyesi üzerine 1935-1941 arasında Klein’dan süpervizyon aldı ve 1933-38 yılları arasında da Klein’ın takipçilerinden Joan Rivière’le ikinci bir psikanaliz sürecine girdi."
☯️ #psikanaliz #melanieklein

Supervisor Manager GIF
Please! Let Me Talk To The Supervisor GIF

"Haset, arzulanan bir şeyin başka birine ait olduğu ve bize değil de ona haz verdiği inancının yol açtığı kızgın bir duygudur; hasetli itki, o istenen şeyi sahibinden çekip almaya ya da bozmaya, kirletmeye yönelir."
Melanie Klein

☯️
#psikanaliz

“So, I said to her [Marion Milner], ‘What’s wrong with thinking playing is reality, that creativity is magic?’ And she said, ‘It meant that he believed he could help anyone and everyone, that he was magic because he could play’.”

Adam Phillips

Bsg


Battlestar Galactica GIF

“You can’t talk about fucking in America, people say you’re dirty. But if you talk about killing somebody, that’s cool.”
— Richard Pryor

“Sexually progressive cultures gave us literature, philosophy, civilization and the rest, while sexually restrictive cultures gave us the Dark Ages and the Holocaust.”
— Alan Moore (25,000 Years of Erotic Freedom)

"Q: What about the knowledge we don’t know we have – what we sometimes call ‘intuition’?

Bion: If you want to talk about it, you have to invent a word like ‘intuition’, hoping that it is about something and that in fact you have intuition."
#psikanaliz

Episode 11 Mom GIF by The Bachelor

"Tek Güç, evrenin varlığa gelişinin itici gücü olan Gerçek Kaynak’tan gelir. Yaratıcı’nın Zaman Çarkı’nı döndürmek için kullandığı güçtür.

Adder Adderko GIF

Gerçek Kaynak’ın eril yarısı olan Saidin ve dişil yarısı olan Saidar, birbirlerine karşı ve aynı zamanda çarkın devamlılığı için birlikte çalışırlar."

Hug Ying Yang GIF

“Haset, arzulanan bir şeyin başka birine ait olduğu ve bize değil de ona haz verdiği inancının yol açtığı kızgın bir duygudur; hasetli itki, o istenen şeyi sahibinden çekip almaya ya da bozmaya, kirletmeye yönelir.

Melanie Klein

☯️
#psikanaliz

"Efsaneler Çağı’nın kahramanları Karanlık Varlık’ın hapishanesinin mühürlediklerinde, Saidin, Karanlık Varlık’ın dokunuşuyla kirlenmiştir. O andan itibaren Saidin’e yönlendirmek için dokunan her erkek Karanlık Varlık’ın dokunuşuyla yavaş yavaş delirir.

Ouat Dark One GIF

Aklını kaybeden erkek Aes Sedailar en sonunda dünyayı kırarlar. Serinin geçtiği Üçüncü Çağ’da yalnızca kaynağın dişil yarısı olan Saidar güvenle kullanılabilecek durumdadır."

Glasses Gender GIF by Tim Lahan

“Hatta şunu da ileri sürebilirim ben: İnsanlarda, hasetin aslında en büyük günah olduğuna ilişkin bilinçdışı bir duygu vardır, çünkü haset yaşamın kaynağı olan iyi nesneyi kirletiyor, bozuyor ve yaralıyordur.

Melanie Klein – Haset ve Şükran

Dark Monsters GIF

#psikanaliz #psychoanalysis #wheeloftime #zamançarķı

“Ta’verenler, değişim yaratarak yaşam ipliklerini etkilemek için vardır. Deseni önemli bir şekilde değiştirebilecek tek kişi ta’verendir.”

“Dr. Burnörium says: Now we’re getting really serious. Psycho Serum is one of the hottest products on the planet.”

😄
#positum

“Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur.”

Nude Academy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s