Canımı sıkıyor

İngilizce yazma işinden sıkıldım. Bunu neden yaptığıma dair pek bir fikrim de yok. Eskisi gibi davranışlarımın nedenlerini bulma gibi bjr motivasyonum da yok. Sanırım Türkçe yazarsam daha iyi yazılar yazmam gerekiyormuş gibi bir baskı olabilir. Aslında bazı çift yazarlı diyalog kitapları veya röportaj gibi hazırlanan kitaplar daha ilginç olabilir. Kendi kendine diyalog yazan yazarları yani soruları kendi sorup kendi cevaplayan yazarları sevmiyorum. Sanırım insanların ikna üzerine bu kadar uğraşmaları canımı sıkıyor.

Engin

psikoserum tarafından yayımlandı

Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Canımı sıkıyor” için 7 yorum

  1. Önceden yazar miyim değil miyim tartışmaları vardı içimde. Instagram kapanırsa modelliginin sonu gelir dedikleri gibi twitter kapanirsa yazarligimin sonu gelir diye düşünüyordum. Şimdi her ne olduysa sanki kitap taslak her şey hazırmış da bir tek nasıl yazılacağı kalmış gibi havalara girdim. Hatta bir kitap yazmışım da ikinci kitabım nasıl olmalı diye düşünüyormuşum havalarındayım. 😄

   Liked by 1 kişi

   1. Ss.. Et sosyal medya kişiyi yazar yapmaz. Hatta köreltir. Bence çok güzel şeyler yazıyorsun. İki kıçı kırıklar oktan bloktan romanlar yazıyorlar. Sen kendi alanında en güzelini yazarsın.

    Liked by 1 kişi

    1. Önceden de kendimi iyileştirmek için yazıyordum ama yazılarımın içeriğini kimse göremeyecek şekilde bloga koyuyordum. O işten vazgeçtim en azından başkalarının okuması artık beni utandırmıyor. Tabi eski yazılarımı yayınlamaya hazır olduğum anlamına da gelmiyor bu. Bence bu diyalogu okuyan biri varsa şunu düşünebilir. Kendi kendine kimseye göstermediği yazılar yazıyorsa günlük gibi şunu unutmasın ki bu terapistlerin kullandığı bir tekniktir de. Yani ağlayarak günlüğüne yazma esprisi kendi kendine yazmasını engelliyorsa belki de kişi kendi yazacakları ile yüzleşmek istemiyor olabilir.

     Liked by 1 kişi

     1. Bunu en iyi sen bilirsin. Benim yazma felsefem önce kendime yazıyorum. Okuyucuya göre yazmam. En büyük hatan olur. İki adım geriye gidersin. Sen kendi bilgi ve deneyimlerini en doğru ölçüde değerlendirebilirsin, hata olsa bile kendi
      hatan olur. Yaz at okuyucuya, alan alır, almayan almaz. Anlar veya anlamaz.
      .

      Liked by 1 kişi

      1. Ben de önce kendime yazıyorum aslında. Kendimi eğlendireceğimi düşündüğüm şeyler buluyorum. Özellikle aynı sahneleri filmin tamamını düşünmeden bloga koymak kitap yazmaktan daha iyi görünüyor bana. Eğer baskı kitapların sonu gelecekse blog içeriğinin farklı medya ile zenginleştilmesi daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Adam Phillips impressionist bir yazarmış sanırım ben de o yöne gidiyorum. Onla bazen çatışıyor olma nedenimi de buna bağlıyorum. Benim istediğim şeyleri niye yazmıyor düşüncesi hakim oluyor yoksa tarzını sevdiğim etkilendiğim de bir yazar. Bir yaştan sonra zaten hayranlık mümkün de olmuyor. Beslenmek gibi görmek gerekebilir. Bu sene benim için edebiyat kavgalarının neden yapıldığını anlama senesi de oldu bir yandan.

       Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: