Cultures

"Bowlby writes that the aim of psychotherapy with “false self” individuals is:

“To provide, by being ourselves, the conditions in which a patient of this kind can discover and recover what Winnicott calls his real self, and I call his attachment desires and feelings”"

Is this British equavalent of calling someone a charlatan?

Some people say British and German cultures are not the same on honesty and kindness.

If Bowbly was Schopenhauer and Winnicott was Hegel, I think we would read different words about Winnicott’s ‘real self’.

Kibarlık tepkileri merkezi sinir sisteminin endokrin ve dengeleyici mekanizmalarına ve korku tepkisine denk gelir; merkezi sinir sistemindeki dürüstlük tepkileri saldırganlığa denk gelir. Aşırı dürüstlük saldırganlık gibi görünebilir. Aynı zamanda, saldırganlık özünde dürüstlükle bağlantılıdır. Fizyolojik olarak, dürüstlük sempatik sinir sistemini aktive eder ve kişiden aktif bir pozisyonda durmasını ve eyleme geçmeye hazır olmasını bekler. Bu doğrultuda, bu kişinin potansiyel problemleri büyük olasılıkla ilişkiler ve başarı boyutlarında ortaya çıkar.

Aşırı kibarlık korku gibi görünür. Parasempatik sinir sistemini aktive eder ve pasif-savunmacı duruma yol açar. Bu doğrultuda, potansiyel problemler büyük olasılıkla beden ve fantezi boyutlarında olacaktır: psikosomatik, fobik veya kaygı bozuklukları.

Yani, dürüstlük çatışmayı keskinleştiriyorsa, kibarlık da bunu kronik hale getirir.

Yine de, sertlik ve gerçeği dümdüz söylemenin fazla olması, şikayetin anlaşılması ve doğru şekilde tepki gösterilmesi bakımından aşırı kibarlığa göre çok daha fazla imkan sağlar.”

Nude Academy

psikoserum tarafından yayımlandı

Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: