Posta

Bu burçlar evler falan kadınların cinselliği açıkça konuşamadığı için kullandıkları şifreden başka bir şey değil.

Örnek:

“ben iflah olmaz bir akrebim.

😭

Haydar Dümen gibi bir bilim insanının olduğu zamanlarda bu işler böyle değildi pek. En çok satılan gazete de postaydı. Hoş gene açık iletişimde kadınların cinselliği konuşması da imkansızdır. Çünkü kadınlar arasında namus hiyerarşisi ve rekabeti ve kamplaşması vardır.

Yaygın kadın twitlerinde gördüğüm şeylerden birinin “ideal partner” olması bir yana, burçlar hadi neyse, evler üzerinden penis boyunun tahminine kadar büyük beklentilere girildiğini görüyorum. Bir de kızlar soruyor blogundaki soruları aşağılayan tayfa var. Herkesin bilgiye ulaşma ile ilgili becerileri yoktur arkadaşlar. Telefonun olması internetin olması doğru bilgiye ulaşmanın kolay olduğunu göstermiyor. Bu tür aşağılamaları yapanlar kendilerinden daha bilgili olanlardan ne gibi bir tepki bekliyorlar merak ediyorum. Haydar dümene mesela trol denecek kadar saçma sorular sorulurdu o hiç istifini bozmadan manilerle şiirlerle yanıt verirdi. Hem Türkiye’ye açlık Afrika diyeceksiniz hem öğrenmek isteyeni aşağılayacaksınız bu olmaz. Bir de cinselliğin mekanik eylemler, anatomi vb ile ilgili eğitimi tam olsa bile kişilik, savunma, bağlanma örüntüleri, cinsel yönelim, rıza, toplum baskısı, porno, seks işçiliği gibi işi iyice mistikleştiren içinden çıkılmaz hale getiren yanı var. Bunları herkesin bilmesi de mümkün değil. Demek istediğim kendinizin de bilmediğiniz şeyi aşağılayarak elle tutulur bir şey elde edemezsiniz. Kısa bir tatmin güldük eğlendik sonra?

***

2021’de yazmışım bunları her neye mansplaning’e devam:

Etik, rıza vb yerine; tarot, fal, seks tarikatı falan paylaşımları yapsaydım daha çok takipçim olurdu diye düşünüyorum. BDSM’nin etiği de zor bir şey doğrusu. “Net bilgi” verip “I pledge myself to your teachings” tepkisi almayı ben de bilirdim.

Nude Academy

psikoserum tarafından yayımlandı

Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: